Advent Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Advent

Novela Advent Islanďana Gunnara Gunnarssona (1889–1975) je malá perla světové literatury. Prostý, a přesto velkolepý příběh o shánění ovcí na zimu, tohoto každoročního rituálu hlavního hrdiny, vychází z autentického vyprávění místního farmáře Benedikta Sigurjónssona, přezdívaného Bensi z hor. Příběh je specificky islandský, ale právě díky realistické ukotvenosti v drsné, zasněžené přírodě severního Islandu poblíž jezera Mývatn nabyl obecnou platnost a je stejně aktuální i dnes. Zdánlivě banální vyprávění o pastýři, který při hledání posledních několika ovcí ze stáda dává v sázku vlastní život, má filozofický přesah a existenciální hloubku, o niž se významně zasluhuje Gunnarssonův styl. Gunnarsson vypráví úsečně a úspornými prostředky, vlastními středověkým ságám, jimž se mimochodem obdivoval a překládal je do dánštiny.Kniha v českém jazyce!


Stažení Advent zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Advent (0.00 EUR)


Stažení Advent zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Kalich
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  pajaroh

  08. ledna

  Takhle si představuji islandskou novelu – jednoduchý příběh plný myšlenek o smyslu života (a ovcí) ke krátkému čtení a delšímu zamyšlení.
  "jenom ten ví, jak chutná káva, kdo ji pil v podzemní díře za třicestistupňového mrazu uprostřed pustiny stvořené z bouře a hor."

  Teclaireddy

  06. ledna

  Milá knížka k zamyšlení. Do paměti se mi však přece jen více zapsaly autorovy dějovější knihy (Pokrevní bratři, Rod na Borgu).

  cace

  31.12.2017

  Útlá knížka je mým objevem letošních vánoc. Velmi příjemné čtení do dlouhých zimních večerů. Přečtěte si, těžko se to vyjadřuje. Za pokus to stojí, ani Vám to nezabere moc času. Já jsem nadšená. Děkuji autorovi.

  Beatrice

  23.12.2017

  Knižôčka o obyčajnom človeku, o tom, čo je v živote dôležité (niekedy stačí k šťastiu prechádzka mesačnou zasneženou krajinou so psom a baranom po boku, alebo šálka horúcej kávy), o zodpovednosti za seba a svojich blížnych (áno, aj za zvieratá), o vytrvalosti, dobrote, skromnosti, o tom, že napriek rôznym strastiam života sa netreba vzdávať: "Ať si sněží, vítr skučí, nohy, ruce se tím tuží, kdo se choulí v závětří, nikdy život nespatří"

  Hoci vnútri zúri víchrica – zahreje 🙂

  Mijagi

  22.12.2017

  Samotářský Benedikt s beraní palicí, se svým psem Leem a skutečným beranem Nezmarem vyráží rok co rok během adventu hledat do drsné islandské přírody zatoulané ovce, nad nimiž jejich majitelé dávno mávli rukou. Sněhové vánice, teploty hlubokou pod nulou a pustina bez lidí dává spoustu prostoru k hloubání nad životem. Útlá knížečka, 93 stran i s doslovem. Ne, tohle není jednohubka, to je pořádně promrzlý nanuk vytažený z nejledovějšího šuplíku mrazáku, který budete mít sice brzo slíznutý, ale nezapomenutelně se vám vryje do duše. Ve vydání nakladatelství Kalich z roku 2017, které je samo o sobě krásné, navíc příběh doslova ožívá v ilustracích autorova syna.

  novecento

  04.12.2017

  Kdo četl krásnou knihu ¨Muž který sázel stromy¨ od Jeana Giona bude určitě potěšen romantickým předvánočním putováním Islandského farmáře Benedikta za ztracenými ovcemi. Jeho nerozluční kamarádi: pes Leo a houževnatý starý beran Nezmar mu pomáhají zdolávat různé nástrahy kruté zimní přírody. Je to předvánoční čtení o drsné přírodě a lidech v ní žijících.