A zničte Paříž Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

A zničte Paříž

Další z románů bývalého generála, který na osudech svých hrdinů demonstruje vlastní názory na hrůzy války.
Druhá světová válka se chýlí ke konci, němečtí vojáci se přesouvají na západní frontu, aby zde svedli poslední zoufalé bitvy. Situace by měla být zdánlivě jednoznačná – konec války rovná se více optimismu a západní fronta rovná se civilizovanější prostředí. Přesto, nebo právě proto však nelidskost a krutost vyčnívají v celé své obludné absurditě, zvýrazněné naprostou absencí byť i zvrhlé, ale aspoň nějaké logiky. V této fázi války, která je de facto prohraná, jde už jen o čirou destrukci, často neodmyslitelně spjatou se sebedestrukcí. Poznání, že zájmy fanatického velení jsou v naprostém protikladu s touhami těch, kteří ve "sladké" Francii riskují své životy, vede k depresivním, ale často i k vnitřně osvobozujícím úvahám…Kniha v českém jazyce!


Stažení A zničte Paříž zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


A zničte Paříž (0.00 EUR)


Stažení A zničte Paříž zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Liquidate Paris (1971)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Vydáno: , Baronet
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  Simi

  07.07.2017

  Válečný román plný vtipu, krutosti, přátelství, dobrodružství, snahy přežít, prostě je vidět, že ten kdo napsal, ve válce byl. Nejdřív jsem okolí stále popisovala to, co mne zaujalo, ale od poloviny jsem četla nahlas. Mužům je bližší, protože Ti, kteří byli na vojně chápou, že to "špatné vyfučí a dobré ostaně". Kdo četl Čtyři z tanku a pes (ne seriál, kniha je daleko lepší), mi možná dá za pravdu, že válka z pohledu vojáků Rudé armády nebo Wermachtu je líčena velmi podobně. Jen v této knize bez okázalého hrdinství. Určitě doporučuji a ani holky se nebudou nudit. Mimochodem, Amíci v závěru knihy měli o jméně prasete a jeho vlastníku pravdu.

  Ivinho

  22.09.2016

  Tenhle díl byl opět perfektní. Krutý a syrový, zároveň ale vtipný. Nevíte, jak se jmenovalo Ódinovo prase?

  anna7042

  21.09.2016

  O tom, že válka, jak kdosi slavný prohlásil, je kurva. O tom, že obyčejní vojáci dělali to, co museli a byli si rovni, ať stáli na té či oné straně. Kniha je psaná lehce a čtivě, ale nenechte se mýlit. Je surová a syrová a čtenáře i s minimem představivosti musí zasáhnout. Já, s léty trénovanou fantasií, jsem jak černobílý film viděla obrazy jednotlivých pasáží: pes s dětskou ručičkou v rozkladu v tlamě, pár starých manželů, žijících uvězněné v minulosti éry snobismu a noblesy a je vítán každý, kdo ji jim vzdáleně připomene, ať přítel či nepřítel. Operace v tanku, sutiny, jejichž obsah raději moc neprohlížet, kopnutí do oddělené hlavy jako do kopacího míče atd. Chlapíci německé páté roty mě přirostli k srdci svou obyčejností. Ale viděli a zažili toho tolik, že si nějak nedokáži představit, jak fungovali, když válka opravdu skončila. Ale to už jejich další osudy kniha nevypráví. A je dobře. Za mě celých poctivých pět.

  antonio13

  05.03.2013

  Jako vždy od tohoto autora…výborné.
  Hezky se čte a podává válku tak jak byla a to ze svého pohledu bez příkras a výmyslů.
  Všechny hrdiny si člověk musí zamilovat…byli to jen obyčejní vojáci kteří měli rádi život.