22. 11. 1963 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

22. 11. 1963

Dvadsiateho druhého novembra 1963 zazneli v Dallase tri výstrely, prezident Kennedy padol mŕtvy a svet sa zmenil. Čo keby ste dostali možnosť tomu zabrániť? Stephen King tentoraz berie čitateľov na neuveriteľnú cestu do minulosti. Jake Epping, tridsaťpäťročný učiteľ angličtiny z mestečka Lisbon Falls v štáte Maine, si privyrába vyučovaním v kurzoch pre dospelých. Požiada svojich študentov, aby napísali slohovú prácu o udalosti, ktorá zmenila ich život. Pri jednej z nich mu vyhŕknu slzy – číta srdcervúci príbeh o tom, ako sa raz večer pred vyše polstoročím vrátil otec Harryho Dunninga domov a kladivom zabil jeho matku, sestru aj dvoch bratov. Jake si pri čítaní tejto slohovej práce uvedomí, že dejiny – Harryho aj tie veľké americké – sa často zvrtnú na maličkosti… Onedlho mu jeho známy Al, majiteľ miestnej reštaurácie, prezradí tajomstvo. V jeho špajze sa nachádza brána do minulosti, do konkrétneho dňa v roku 1958. Al prehovorí Jaka, aby sa podujal na misiu, ktorej zasvätil veľkú časť života – zabrániť atentátu na Kennedyho. Tak sa začína Jakov nový život v minulosti. Stáva sa z neho George Amberson v ére Kennedyovcov, Elvisa Presleyho, veľkých amerických áut a všadeprítomného cigaretového dymu. Každá zákruta na ceste časom, zo škaredého malomesta Derry (kde musí Jake vyriešiť záležitosť s Dunningovcami) do milého mestečka Jodie v Texase, kde sa Jake nebezpečne zamiluje, ho vedie k samotárovi a čudákovi menom Lee Harvey Oswald a do Dallasu, kde sa minulosť stáva až neznesiteľne napínavou a kde sa dejiny už vôbec nemôžu nazývať dejinami.

zdroj: www.legie.info
Kniha v českém jazyce!


Stažení 22. 11. 1963 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


22. 11. 1963 (0.00 EUR)


Stažení 22. 11. 1963 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  11/22/63 (2011)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Ikar (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (243)

  Přidat komentář

  CarlosB

  17. února

  Za mě docela zklamání – zajímavé téma je dost ubito docela nelogickým chováním hlavního hrdiny, který si snad schválně hází klacky pod nohy. Proč si tu akci s Kennedym tak strašně komplikoval? Proč to nechával na poslední chvíli? Mohl to přeci vyřešit kdykoliv od Oswaldova návratu do USA, nenápadně, někde v klidu… Chápu, že King chtěl ukázat co nejvíc kolem atentátu, ale prostě to z pohledu toho příběhu nedávalo žádný smysl, to beru jako obrovské mínus. Další mínus za rozvláčné popisy jeho působení na té střední škole, to se mi četlo opravdu špatně. Takové slabší *** (nejvíc ale za to nesmyslné provedení hlavní akce, ukecanost se u Kinga ještě dá skousnout, nesmysly v hlavní dějové lince ne)

  blackdog

  12. února

  Za mňa len 3 hviezdy, žiaľ nevtiahlo ma to a nenaplnilo moje očakávania. Možno preto, že som Dallas 63 čítal z objektívnych dôvodov na dvakrát. Neskutočne som sa pri tom miestami trápil, len z princípu a úcte k autorovi som ho dočítal. Nechcem tým ponížiť kvalitu románu, len mi jednoducho nesadol.

  kap66

  06. února

  Poprvé se mi stalo, že jsem oddalovala dočtení knihy, která mě strhla; bála jsem se, že mě konec rozhodí. Po přečtení několika málo Kingových knih (nikoliv hororových) jsem kingofil, ale nikoliv kingoznalec, jenže přečtenou mám právě Mrtvou zónu (perfektní, s podobným hlavním hrdinou i podobným námětem), takže mi bylo jasné, že snažit se měnit dějiny, to bude něco stát… Dočetla jsem, nejsem rozhozená, jsem zasažená v dobrém slova smyslu. Jedna z nejlepších knih o cestování časem – moje nejoblíbenější téma samo o sobě, zde ještě k tomu skvěle uchopené i napsané. (Je to u Kinga norma? Jestli ano, sakryš, jak jen to dělá…)

  DoDidDone

  27. ledna

  Dobře, tahle knížka mě dost děsila tím, jak je velká a písmo malé, takže jsem ji dost dlouho odkládal, ale pořád jsem si říkal, že jde přece o Kinga, takže to určitě bude stát za to. Takže sice mě bolí obě zápěstí z tahání takové bichle (co až někdy vytáhnu "IT"? :D), ale co… Samozřejmě, že mě kniha chytla od prvních stránek a ihned jsem nemyslel na nic jiného, než na to, jestli se Jakeovi (Geogreovi?) podaří změnit budoucnost a jaký to bude mít dopad.

  Trochu škoda, že jsem nečetl již zmiňované "It" první, protože v této knize se autor vrací k Derry a popisuje hutnou atmosféru a nastíní problém s vraždícím klaunem, jemuž samozřejmě nemůžu rozumět, když jsem "It" nečetl, ale takový problém to není, kniha se dá bez problémů přečíst i bez toho, jen pak utečou souvislosti… Zase je výhoda, že až se jednou pustím do "It" budu znát trochu něco navíc. 🙂

  Trvá dost dlouho, než se děj posune až k samotnému atentátu. Předtím si hlavní postava musí projít docela složitou cestou, s čímž jsem počítal a měl z toho docela i strach, ale nemyslím si, že by zápletkami, které King vymyslel, děj nějak utrpěl. Jen někdy popisoval trochu příliš, na mě tedy určitě. Některé kapitoly mohly být podstatně zestručněny a nic by se ději nestalo.

  Nejvíce mě na knize zaujal popis doby, chování tamějších lidí, jejich přemýšlení- tohle měl King hodně dobře zmáknuté. 🙂 Připadá mi ale, že Dallas 63 je jako dva romány spojené dohromady, protože v jedné části se úplně odklonil od hlavní dějové linie. (Sadie? :))

  King si vybral hodně složité téma ke zpracování, na to jsem myslel už při čtení anotace. Být v jeho kůži, bál bych se, že by mě zkritizovali za to, že si vůbec dovoluju psát o atentátu a filozofovat o tom, co by se stalo kdyby. Občas mě to připadalo trochu přetažené za vlasy, například chování skutečně existujících aktérů… To jsem si v hlavě říkal: No, nevím… Je to jen knížka a sice se opírá o realitu, ale právě jen opírá. Jsem si jistý, že ač o tom King přečetl spoustu knih, do hlav aktérů se nikdy dostat nemohl, takže chápu, že si domýšlel, co by v tu chvíli mohl udělat a jak přemýšlet. Docela mě překvapilo, že King začal přemýšlet o knize už v sedmdesátých letech a přitom tahle je vydaná v roce 2011.

  Dallas 63 rozhodně stojí za pozornost, je hodně promyšlená, někdy příliš popisná, ale i tak skvělá. Konec není -JUPÍ- není nijak překrásný a úžasný, ale dost spravedlivý vzhledem k tomu, co se všechno odehrálo. Udržela moji pozornost od začátku až do konce a to má přes sedm set stránek a to je dost velký úspěch! 😉

  zimela

  24. ledna

  Když jste v šedesátých letech amerických sháněli popelník, stačilo smést ze stolu libovolný krtinec nedopalků a hned byl jeden na světě. Ano, kouřilo se hodně, všude a všem to bylo šumák. Toto, a nikoli ona pikantérie (jak by snad obálka mohla naznačovat) nestoudně veřejně obnažených pamětí JFKeje na čalounění prezidentské limuzíny, je stěžejním motivem Dallasu 63.
  Jak už možná intuitivnějším z předchozí noticky vysvitlo, Dallas 63 je taky o cestování v čase a King se v něm, stejně jako kterýkoli jiný žonglér s alternativními historiemi, nemohl dle očekávání vyhnout oné kardinální úvaze na téma, zda by nakonec nebylo bývalo lepší nechat věci plynout tak, jak plynout měly…jako ok.
  Takže. V první půli se vrátíme do Derry, zavzpomínáme na To, pak něco o rasismu apod. V půli druhé už se spolu se spoustou dalších, lehce banánových postav, seznámíme i s nanicovatou, manželku bijící nulou, Lee H. Oswaldem (démonizace neublíží tolik, co ponížení a u Oswalda si Amerika jednoznačně žádá ponížení), přičemž vše zaštiťuje dramatický oblouk osudové lásky jedné trochu nemotorné knihovnice a hlavního hrdiny, za všech situací nadlidsky korektního, soudce z budoucnosti. Upřímně, právě postavy (Mike, Ellen, Deke, George/Jake..výjimku tvoří Al a Harry) a love story mi tak úplně nesedly. Jenomže co naplat, King to všechno prohnal svým talentem tří, čtyř ve sklepení podvědomí držených otroků, následně provedl nějaké ty korektury a na svět skanula další z dlouhé řady jeho čtivých, emocemi sladkobolně napěchovaných slzí.
  Ještě pod vlivem dojetí (posledních asi šedesát stran fakt pěkně secvaklo) bych šel za pět, ale jak se říká, ráno moudřejší večera;
  4 udatné ****

  eduard7019

  08. ledna

  Lepšie ako seriál. Kniha je kniha.

  moore.allonsy

  04. ledna

  Knižní delikatesa. Donutilo mě to vyhledat si o atentátu spoustu faktů a načíst k tomu další literaturu, kterou King v Dallasu 63 i sám zmiňuje. Díky Kingovo bravurnému ztvárnění zde najdeme klíčové postavy, jejichž životy nás emočně zasáhnou, zoufalství nad životem, ale i nastínění, že vše zlé je pro něco dobré. Že když něco je, tak to tak má být.
  Tleskala jsem Jakeovu ukončení, jak zvládl kolísání mezi časem, když na každé straně něco ze sebe zanechával. Tleskala jsem i jeho odvaze prát se s minulostí.
  Autor skvěle podchytil i zdánlivě naivní a absurdní situace, jako třeba výslech s agentem či Johnnyho sebevraždu. Výborně.

  Reacher

  25.12.2017

  Vynikající, pro mě osobně nejlepší kniha, co jsem tento rok přečetl. Osobitý pohled jednoho z nejúspěšnějších spisovatelů posledních let na cestování v čase vás nenechá ani na chvíli v klidu a nic na tom nemění, že má kniha přes 700 stran.

  JosefPluhař

  23.12.2017

  Pro čtenáře fantasy povinná četba. Pro ty kdož by chtěli tento žánr okusit, je to ta nejlepší vstupenka. Naprosto skvělé, poutavé čtení. Je to ta knížka, která nechcete aby skončila…

  kapitan9556

  12.12.2017

  Přečetl jsem od Kinga zhruba 50 knížek. Tuto hodnotím, jako jednu z jeho nejlepších! Výborný nápad s cestováním v čase a s love story, kterou King prostě umí! A ten konec…….

  werewolf88

  06.12.2017

  I když si myslim, že to s Oswaldem bylo krapet jinak, nebudu kokot a ubírat hvězdičky. Každopádně tu máme jednu verzy jak to tenkrát mohlo být a z tohoto hlediska je to i velice poučné.

  Yarwen

  01.11.2017

  Tlustá bichle, u které hlavní zápletka vychází z premisy, že zachráněním Kennedyho by byl svět lepší. No, nečekal jsem od knihy mnoho, ale nakonec jsem jí nadšen. Příběh Sadie a George se do mě nesmazatelně vepsal, vyvolal hluboké emoce a nikdy na něj nezapomenu. To je ta chvíle, kdy by měl čtenář vytasit mimořádných pět hvězd, aby oddělil špičku ledovce od masy pod ním.

  LOTR22

  31.10.2017

  Majster King sa oproti svojim počiatkom dosť odklonil od hororového žánru , čo mi ale vôbec nevadí . Jeho knihy sú stále prirodzene čítavé a nútia obracať stránku za stránkou . Tak to bolo aj tentokrát . Kniha každou stranou naberala na obrátkach a i keď sa dalo čakať , že minulosť nakoniec zostane nezmenená , King záver zvládol excelentne . Po prečítaní som pozrel aj seriál . Jeho dej bol mierne upravený , asi aby mal dynamickejší spád , ale hlavná dejová línia bola v celku dodržaná . Ale hodiny strávené s knihou mi priniesli určite silnejší zážitok . Knihu vrelo doporučujem .

  nesquik87

  27.10.2017

  Dočetla jsem tuto překrásnou knihu a nyní nevím, jak zaplnit to prázdné místo. Víc takových knížek pane Kingu.

  alfinha2321

  25.10.2017

  Moc Kingů zatím načteno nemám, ale po posledním Osvícení, které se mi příliš nelíbilo, jsem natrefila zase na něco, co se mi líbilo moc. Sice to není na 5*, ale slušné 4 dávám – tu pátou si musím odpustit zejména proto, že jsem měla pocit, že čtu dvě knihy v jednom a že by mi stačila jen jedna z nich, v tomto případě ta první. První část, která ještě nebyla tolik zaměřená na hon na Oswalda, mi prostě přišla lepší. Hodně mě bavilo samotné cestování v čase, vykreslení Ameriky 60. let i odkazy na To. Druhá část, byť svižná a stále zajímavá, už mě nedokázala strhnout tolik. Ale za mě je tohle určitě jedna z hodně dobrých Kingovek, časem si jí určitě přečtu ještě jednou.

  bosorka

  09.10.2017

  Už dlouho jsem od Kinga nic nečetla (naposledy poslouchala Shawshank ve skvělém podání Oldřicha Kaisera) a jsem ráda, že jsem sáhla zrovna po této knize. Která není úplně typická kingovsky hororová. Čte se moc dobře, i když jsem měla problém jako i u jiných jeho knížek s délkou. Ne že bych to neučetla, ale spíš, že mi připadalo několik desítek stran nadbytečných a v určitý moment si tak zase musela povzdechnout, jaký je Stephen King grafoman. Vlastně mi připadalo, jako bych četla knih více (tedy minimálně dvě), které spojil dohromady. A možná by jim to i prospělo, oddělit je. Když jsem dočetla část, odehrávající se v Derry, neměla jsem touhu číst dál, protože příběh na mě působil uzavřeně. A najednou se mi hrozně divně včítalo do dalších stran knihy. Naštěstí po těch několika desítkách stran, které na můj vkus zbytečně rozvlekle uváděly hlavního hrdinu do nového místa, se to zase rozjelo velice slušně a začalo mě bavit. Doba, v níž se Dallas 63 odehrává, přelom 50. a 60. let v USA, mě zajímala, stejně tak i osoba LH Oswalda. A celou dobu mě dopředu hnalo to, že jsem byla zvědavá, co natropí motýlí efekt. A zklamaná nebyla. Nakonec tedy 4 a půl a příště, pane Kingu, trošku písmenek ubrat, prosím.

  denisa7400

  08.10.2017

  Nechtěla jsem, aby to skončilo. Úžasná kniha!

  stryko007

  04.10.2017

  Neskutečný příbeh, a ještě lépe nastudované reálie té doby.

  zpevSusannah

  20.09.2017

  Po hodně, ale opravdu hodně dlouhé době jsem opět sáhla po Kingovi. Teď, když mám těch cca 720 stran za sebou, se ptám, proč jsem tuhle knihu tak dlouho odsouvala a přehlížela. Protože ve finále byla naprosto perfektní.
  Člověk si zde uvědomí, že vše co se děje, má svůj důvod, a že je lepší nevědět, co naše aktuální činy provedou z budoucností… Díky Bohu za to, že ten svět je takto zařízený! Člověk by se pak bál utrhnout kytičku, aby to náhodou za 50 let nezpůsobilo vyhynutí včel.
  Opět jsem se přesvědčila, že Stephen King je pánem svého řemesla!

  n.ezn.amy

  14.09.2017

  Naprosto fantastický nápad na román. Co by se stalo, kdyby …. Je úžasné, jak King dokáže vypodobnit dobu Ameriky 60. let. Nezažil jsem jí, ale přesto se člověk do jeho románu ponoří a je naprosto vtažení do té doby. Hlavně co se stalo, by nemělo být měněno, neboť budoucnost by mohla být mnohem horší. King má naprosto nepřebernou škálu nápadů na romány a tento považuji za skvělý.

  pm…

  23.08.2017

  Neuvěřitelný, neskutečný, dějem nabitý a chvílemi až mrazivý thriller z pera mistra hrůzy o učiteli, kterému jiný chlapík ukáže jakousi škvíru do minulosti, aby se ní vydal změnit tok dějin a zachránil prezidenta JFK před zastřelením v Dallasu, čímž by se pravděpodobně mohla světová historie odvíjet zcela jinak, jenže ne všechno se udá tak, jak by si laskavý čtenář představoval…

  ViktorieMars

  07.08.2017

  Tak to mě dostalo! Nic velkýho jsem od toho nečekala a opravdu mě to překvapilo. Naprosto luxusní napínavá knížka s úžasným zakončením. Mých 88%

  LucyCross

  03.08.2017

  Tuhle knihu nečtete, v tomto příbĕhu žijete! Jste to vy, kdo vstupuje po schodech do minulosti, jste to vy, kdo se zamiluje až vás z toho bolí srdce. Cítíte vůni staré Ameriky a na jazyku chuť ovocného piva. S tēžkým srdcem se vracíte domů až najednou nevíte, kde jste vlastnĕ doma víc. Tak moc se celou dobu snažíte přemoct minulost, až nakonec zjistíte, že vše se stalo tak, jak mĕlo. Navždy v mém srdci Sadie a George.

  zelenoockaa

  02.08.2017

  Zajímavá kniha se zajímavým námětem, myslím si že se k ní ještě alespoň jednou vrátím.

  petan128

  21.07.2017

  Strhující kniha s naprosto úžasným příběhem.

  Soofi

  15.07.2017

  S tímto poutavým románem o cestování v čase a jeho vlivu na historické události se mi Stephen King opravdu strefil do vkusu, navíc když se vše točí okolo jedné z největších záhad 20. století a zdroje řady konspiračních teorií.
  Ke knize mě přivedl o nic méně povedený seriál s Jamesem Francem, který se od předlohy nijak významně neodchyluje.
  Působivé vykreslení atmosféry 60. let, mrazivý osud Harryho Dunninga i milostná linka se Sadie jsou nejsilnějšími atributy příběhu. Přestože mi nepřišlo zcela dotažené vysvětlení, proč vedlo právě zmaření dallaského atentátu na Kennedyho ke zkáze současného světa Jakea Eppinga, román ve mně zanechal hluboký dojem.

  michalmatousek

  12.07.2017

  Strhující. Romantické. Dojemné.

  Dechberoucí fikce opřená o zajímavá fakta mi zaručila nezapomenutelný knižní zážitek.

  "TO" mě na okamžik vyděsilo stejně jako Jakea, neboť jsem to ani v nejmenším nečekal. Kingu, ty ďáble!

  Seriálová verze https://www.csfd.cz/film/55031-11-22-63/prehled/ se překvapivě příliš neliší od té knižní a James Franco byl pro roli Jakea skvělou volbou.

  Heisenberg

  01.07.2017

  K tomuhle nemám co dodat. King zde předvedl ze sebe to nejlepší. Vše je zde skvěle promyšlené. Vím že King tuhle látku hodně studoval a je ta práce znát. King by měl spíše více psát ty nehororové knihy, protože ty mu jdou vcelku líp. Ale na Back to the Future to nemá 😀 … 9/10

  Klarinet

  27.06.2017

  Prostě a jednoduše – kniha mého srdce. Všechna slova knížky ve vás rozezní neodbytný pocit, že neuvěřitelné je možné a že se to všechno stalo. Nakonec budete milovat George a Sadie a stanete se jejich nejlepším přítelem. Prostě Dallas 63 musíte nejen přečíst, ale i vlastnit 🙂

  jergus0024

  18.05.2017

  Vytočilo ma to, ako sa to skončilo, síce som natrafil čírou náhodou len na seriál, pozeral som ho s oduševnením a očakávaním, že príde druhá séria a že sa to všetko zvráti, ale pravdepodobne sa to nestane, takže príbehu dávam 99% to jedno percento vynechám práve kôli tomu všivákovi Eppingovi, že nevzal tú jeho lásku k sebe tak, ako by som si to predstavoval. 🙁