2001: Vesmírná odyssea / Rajské fontány Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

2001: Vesmírná odyssea / Rajské fontány

2001: Vesmírná odyssea
Na Měsíci je objeven záhadný objekt. Důsledky nálezu jsou natolik významné, že je kvůli němu vůbec poprvé vyslána lidská posádka hluboko do Sluneční soustavy. Ale než výprava dosáhne cíle, vyskytnou se potíže, narůstající do děsivých rozměrů…
Slavný román napsaný v době, kdy přistání na Měsíci bylo ještě pouhým snem, přetvořený do jednoho z nejvýznamnějších filmů všech dob, strhující, prorocký. 2001: Vesmírná odysea je příběhem o přetrvávající otázce místa člověka ve vesmíru.
Rajské fontány:
Rajské fontány je vědeckofantastický román Arthura C. Clarka, vydaný v roce 1979. Události odehrávající se v 22. století popisují konstrukci kosmického výtahu. Tato „orbitální věž“ jest gigantická konstrukce, která se tyčí z povrchu zemského a je propojena se satelitem na geostacionární orbitě ve výšce asi 36 000 kilometrů. Taková stavba by měla být použita pro dopravu nákladu na oběžnou dráhu bez použití raket, čímž by se stala velice efektivní.Kniha v českém jazyce!


Stažení 2001: Vesmírná odyssea / Rajské fontány zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


2001: Vesmírná odyssea / Rajské fontány (0.00 EUR)


Stažení 2001: Vesmírná odyssea / Rajské fontány zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Vesmírná odysea

  Originální název:

  2001 : A Space Odyssey / The Fountains of Paradise (1979)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  Ramilia

  04. března

  Vyžaduje to velikou dávku představivosti a fantazie, kterou asi nemám tak vyvinutou jako autor. Proto nejspíš nemohu na sto procent docenit všechny popisy vesmíru a techniky.
  Jinak ale nemám příliš co vytknout, snad jen rozvleklé technické popisy, které mě trochu nudily a musela jsem se přemáhat, abych se přes ně dostala.

  veroen

  05.10.2017

  2001: Vesmírná odyssea:
  byla jsem nadšená, překvapilo mě, že autor v šedesátých letech měl tak ohromnou přestavivost, že i dnes po tolika letech to zní věrohodně. Už první stránky mě vtáhly do děje a užívala jsem si v podstatě každou stránku.

  Rajské fontány
  tato kniha, mě už tolik nenadchla, proto dávám celkové hodnocení za 4. První část je hodně technická a docela i nudná, musela jsem se donutit abych ji dočetla.

  Albertos

  03.10.2017

  Kvalitní, ale poměrně náročná kniha. Musíte se k tomu pročíst časem. Aspon pro začínající čtenáře bude určitě těžká, náročná a možná místy nudná. Ale určitě to patří mezi knihy, které by si měl každý, koho zajímá aspoň okrajově sci-fi, jednou za život přečíst…..a proložit filmem.

  Franc

  20.07.2017

  Jedinečná kniha, která zaslouží to nejvyšší absolutorium. Ryzí sci-fi, které oprávněně patří klenotům tohoto žánru. Ubíhající léta a technický pokrok jí stále neubral na její jedinečnosti.

  2001: Vesmírná odysea v sobě snoubí všechny přednosti tohoto žánru – vesmírné dálavy, poznatky o vesmíru a jeho fungování, otázku existence dalšího života ve vesmíru, život na palubě kosmické lodi, To vše zabaleno a padáno srozumitelně a hlavně neskutečně napínavě.

  Rajské zahrady pro mě představovali velké překvapení. Námět knihy, který jsem v mnoha ohledech považoval za literárně neatraktvní, se ukázal naprosto lichý. Autor opět prokázal svou genialitu a něco na první pohled tak „prostého“, jako je stavba kosmického výtahu, dokázal přetavit ve skvělé čtení, při kterém držíte autorovi všechny palce při jeho cestě za vytyčeným cílem.

  O knize by se toho dalo napsat mnoho a mnoho, ale já myslím, že stačí ve tři slova: Přečtěte si ji.

  Romanka89

  27.04.2017

  2001: Vesmírná odysea: *****
  Ač to není můj žánr, kdysi jsem viděla film, protože mám ráda režiséra Kubricka, a konečně jsem se dostala i ke knižní předloze a je to paráda, chystám se na další díly.

  Rajské fontány: ***
  Původně jsem tohle ani číst neplánovala, ale dílo bylo součástí společného vydání 2001: Vesmírná odysea, a tak jsem se do něj též pustila. Oproti odysee mě uplně nechytlo, moc technických popisů (s čímž se u tohoto žánru asi počítá, ale v odysee mi to tak nevadilo). Každopádně myšlenka vesmírného výtahu je zajímavá.

  StriderCZ

  05.08.2016

  Vesmírná odysea bezesporu patří mezi nejlepší sci-fi všech dob. Rozepisovat podrobnosti je zhola zbytečné, osobně jsem si nejvíce užil závěrečnou pasáž. S velkou úctou se skláním před géniem A.C. Clarkem.

  GreenMagritte

  29.05.2016

  Klasické dílo sci-fi literatury, které ani po mnoha letech neztrácí nic na své genialitě. 2001: Vesmírná odysea jsem poprvé viděla ve filmové verzi a byla jsem unešená jak příběhem, tak vizualitou. Kniha od světoznámého autora vědeckofantastické literatury mne zajímala, ale nečekala jsem od ní tak sugestivní zážitek jako z filmu. Musím však přiznat, že pociťuji tato díla jako rovnocenná co do významu i obsahu. 2001: Vesmírná odysea pro mne nepředstavuje jenom zdařilé sci-fi, ale mimořádně vizionářský příběh, který strhuje svým inteligentním námětem a umožňuje zamyšlení nad základními otázkami jako je původ lidského rodu, možnost navázání kontaktu s mimozemskými civilizacemi a naše technické dovednosti, jak tento kontakt navázat.

  woodward

  19.08.2015

  Scifi je to dobrá, ale moje nejoblíbenější Clarkovy romány to nejsou. První díl Vesmírné odysseje je prostě film – i když román vznikal současně s ním. Ale je to příběh vymýšlený pro kameru, ne po čtenářovo vnitřní oko, a opravdu největší zážitek ten příběh přináší tomu, kdo ho má možnost vidět na nějakém obřím plátně. Rajské fontány jsou docela prima čtení, ale (pozor spoiler) nějak mi nesedí jak autor dlouho dopředu anoncuje smrt svého hrdiny (konec spoileru). Jak říkám je to dobrá scifi, ale tentokrát jen za čtyři hvězdy

  Bublinka78

  10.05.2014

  Výborné, vizionářské. Jules Verne 20. století.

  ripo

  15.02.2014

  Ešte aj teraz stále slintám nad Kubrickovým obrazom a Clarkovou témou …. mňamky

  namoki

  26.12.2013

  Myslim, ze zatim nejlepsi, co jsem od autora cetla. A potom to vylepsil jeste Kubrickuv film 🙂 Doporucuji oboji

  Pend

  22.09.2013

  Jedna z knih, jejíž obsah jsem znal dříve z filmu. Přesto splnila má očekávání. Proti filmu je daleko otevřenější a spekulativnější, zatímco film (zejména v závěru) více vysvětluje. Klasika moderní scifi literatury spolu se Setkání s Rámou.

  JiříŠkorpík

  26.08.2013

  Rajské fontány je pro mě nejlepší Clárkův román o systematickém celoplanetárním úsilí lidstva s prokreslením charakterových vlastností hlavního hrdiny. Navíc v kombinaci s vydáním románu 2001: Vesmírná odysea se jedná o skvělou knihu.

  Josetto

  08.07.2013

  Z Clarkeových kníh pre mňa to najlepšie, čo som kedy čítal. Vynikajúco tam vložil príbeh o Kálidásovi, opísal život hlavného hrdinu Morgana a ešte do toho vložil aj svoju obľúbenú mimozemskú inteligenciu, a pritom tam stále zachoval na tú dobu dostatok vedeckých faktov. Proste super.

  kurcatovium

  05.04.2013

  Že je 2001: Vesmírná odyssea sci-fi klasikou, to asi netřeba vůbec zmiňovat. O to více jsem byl překvapen, že Rajské fontány jí zdatně sekundují a rozhodně z nich nemám pocit, že jde jen o stafáž k natažení počtu stran. Přestože jsou obě knihy zcela odlišné, obě jsou velmi dobré a hlavně čtivé.